top of page

Dubai'de Çocuklu Tatil

Dubai, çocuklu aileler için farklı alternatifler sunan oyun alanlarıyla dolu bir yer. Çocuklar buralarda hem yaratıcı yönlerini geliştiriyor hem de  birçok konuda bilimsel bilgiyle donaıyor. Eğlenerek öğrenmek bu etkinliklerin temel amacı, diyebiliriz. Her bütçeye ve yaş grubuna uygun seçenekler mevcut. Sizler için araştırıp sıraladık. 

 

1-Dubai Parks and Resort: Tam 28 futbol sahası büyüklüğündeki bu eğlence parkında film ve eğlencenin tadına varıyorsunuz. İçerisinde Legoland, Motiongate ve Bollywood tema parkları barındırıyor. 

 

2-Air Maniax: Çocuklarınızın keyifli bir zaman geçirmesi için tasarlanmış olan bu şişme macera parkında tam 15 farklı aktivite var. Üstelik yeni yeni yürümeye başlayan minikler için de özel bir aktivite alanı bulunuyor.

 

3-OliOli: Çocukların yaratıcılıklarını ön plana çıkarmak için tasarlanan alan 8 bölümden oluşuyor. 2 ile 11 yaş arasındaki çocuklarınızla keyifli bir gün geçirebilirsiniz. 

 

4-Kidzania: Çocuklar, hayalini kurdukları mesleklerle ilgili merak ettikleri birçok şeye burada        güzel bir deneyim yaşayarak cevap buluyor. Geleceğin doktorları, itfaiyecileri, disk jokeyleri,     pilotları çocuklar, birçok farklı  mesleğe dair bilgi sahibi olarak buradan ayrılıyor.

5-Dubai Akvaryum ve Su Altı Hayvanat Bahçesi: 33 binden fazla su hayvanının bulunduğu bu alanda cam tabanlı bir tekneyle gezintiye de çıkabileceğinizi biliyor musunuz?

 

6-Aventura Park: Dubai’nin Mirdif bölgesinde bulunan Mushrif Park’ta bulunan bu alanda yaş gruplarına farklı zorluk derecelerinde aktiviteler yer alıyor. Açık hava halat parkuru ve şehrin en büyük yerlerinden birinde  adrenalin dolu bir gün geçirebilirsiniz. 

 

7-Bounce Dubai:  Aynı anda yüzden fazla trambolinin bir arada bulunduğu bu alanda  çocuklar ve yetişkinler bir arada eğlenme imkanı buluyor. Ayrıca basketbol alanı, yakar top oynama sahaları da bulunan merkezde çocukları tüm enerjilerini atma fırsatı yakalıyor. 

30.jpg
bottom of page