top of page
Resmi Olmayan Toplantı

Hakkımızda

Sultans Of Dubai
Nasıl Kuruldu?

Sultans Of Dubai, Dubai’de yaşayan kadınlar arasında haberleşme ağı kurmak ve kadınların birbiriyle dayanışmasını sağlamak amacıyla 2004 yılında Yonca Tokbaş tarafından kurulmuştur.

Yeni bir coğrafyada farklı bir kültürün içinde yaşamaya başlarken her insanın karşılaşabileceği sorunlardan; akla takılan konulardan; cevabı merak edilen sorulardan yola çıkarak hazırlanan bu dayanışma ağı,  Birleşik Arap Emirlikleri’nde özellikle de Dubai’de yaşamaya karar verenler için  bir pusula gücüne sahiptir. 

 

Sultans Of Dubai, kendisinin yahut eşinin işleri nedeniyle bu coğrafyaya adım atan veya yeni yerler keşfetme, yeni kültürler tanıma tutkusuyla Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret eden Türkiye’den birçok kadının buluşma noktası olarak planlanmıştır. Türkiye’nin farklı şehirlerinden, kültürlerinden gelip kısa adı BAE olan Birleşik Arap Emirlikleri’nde yolları kesişen kadınların Dubai’de yaptığı birçok özel çalışma da bu haberleşme ağı sayesinde daha çok insana ulaşma fırsatı yakalamıştır. Ülkemizin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle farklı milletlerden çocukların da katıldığı kutlamalar, piknikler, kermes organizasyonları sayesinde çok özel başarılara imza atılmasının haberleri de yine bu haberleşme ağı sayesinde duyurulmuştur.

 

Türkiye’nin kadınları bu coğrafyada da evrensel duyarlılıkla tüm çocukları kucaklayan organizasyonlar yapmıştır. Farkındalık projeleriyle özel çocuklar için Dubai Otizm Merkezinde oyun odası yaptıracak çapta bağışlar toplanmıştır. Ayrıca binlerce çocuğun eğitimine destek sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV); Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) ile de güç birliğine imza atılmıştır.

Sultans Of Dubai, 2004 yılından bu yana sarf ettiği emek sayesinde bugün büyük bir aile olmanın gururunu yaşamaktadır. Farklı kültürlerden birçok kadının, başka bir ülkede kurduğu yeni yaşamında duygularını, anılarını, çalışmalarını, hayallerini, girişimlerini paylaştığı değerli bir alandır Sultans Of Dubai. Bu güzel ailenin her bir ferdi olan kadınlar, Dubai’de dokundukları her şeye can suyu taşıyacak güçtedir. Gurbetin kazandırdığı kız kardeşlerdir her biri.  

 

Sözün özü; Sultans Of Dubai, güzel vatanımız Türkiye’nin kadınlarının Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki dayanışma ve sosyal ağıdır.

 Gönül birliğiyle yanımızda olan herkese tüm samimiyetimizle teşekkür ederiz.
En içten saygı ve sevgilerimizle…

Sultans Of Dubai

_MG_3123-y.jpg
seben katoğlu2.JPG
ayça günay foto.heic

Kurucusu & Marka Sahibi

Sultans Of Dubai Sosyal Medya Yöneticisi

Sultans Of Dubai Sosyal Medya Yöneticisi

bottom of page