top of page

Dubai'de Dalış

Dubai, su sporlarını sevenler için de birçok alternatif mevcut. Özellikle su altının gizemli dokusunu hissetmek isteyen macera tutkunları için tüplü dalışlar, Dubai’nin en popüler su sporları arasında yer alıyor. 

 

BAE’de Ana Dalış Noktaları 

 

Birleşik Arap Emirlikleri’nde tüplü dalış için birden fazla lokasyon var. Dubai ve Abu Dhabi bölgesinde bulunan dalış noktaları hayli popüler. Böyle bir hayaliniz varsa Doğu Kıyısı, Batı Kıyısı ve Musandam bölgesindeki alternatiflere göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Doğu Kıyısı

BAE’nin doğu kıyısı, deniz canlıları ve mercanlarıyla dalış severlerin gözdesi konumundadır. Khor Fakkan ve Fujairah bölgesinde mercanlara daha sıklıkla rastlayabilirsiniz. Martini Rock ve Pinnacles’ta da deniz canlıları hayli dikkat çekiyor.

 

Batı Kıyısı

Dalış işletmelerinin yoğun olduğu bir diğer nokta ise batı kıyısıdır. Denizde BAE’ye ait kalıntılar görülmeye değerdir. Bu sebeple dalış severlerin uğrak noktalarındandır. Dubai ve Abu Dhabi’nin sahil kısmında bulunur. 

 

Musandam 

Musandam, Birleşik Arap Emirlikleri’nde en büyüleyici dalış noktası olarak bilinir ve Basra körfezinde bulunur. Kıyı şeridi boyunca denize uzanan dağların, su altı ve üstünde oluşturduğu yapılar da görülmeye değerdir. İçinde pek çok adayı da barındıran bu bölgede yunuslarla yüzebilir ve su altının etkileyici dünyasında keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Tüplü dalış
Deniz Altındaki Mercanlar
Scuba Diver ve Mercanlar
bottom of page